Academy M.F.E
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Artistii numai au unde sa-si dezvolte calitatile, si daca iti plac toate aceste lucruri, acest forum e deschis pentru tine! Acest forum va da o sugestie: Faceti povestile intr-un mod spontan.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Chitara noua sau CD-ul preferat?

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Mirabela Mickford
Admin
Mirabela Mickford


Numarul mesajelor : 199
Puncte : 54039
Data de inscriere : 24/08/2009

Chitara noua sau CD-ul preferat? Empty
MesajSubiect: Chitara noua sau CD-ul preferat?   Chitara noua sau CD-ul preferat? Icon_minitimeJoi Aug 27, 2009 3:06 am

Mirabela intra in magazin, mergand catre sectiunea ,,Chitara". Vazu o chitara electrica albastru deschis, cu un amplificator mai bun ca al ei, si mai mare. Dar zarii pe rafturile paralele, la ,,CD-uri" albumul ei preferat, al celei mai bune trupe de rock, dupa cum spunea ea. "Ce sa iau, ce sa iau?"
Sus In jos
https://mfeacademy.forumgratuit.ro
Jessica

Jessica


Numarul mesajelor : 118
Puncte : 53932
Data de inscriere : 25/08/2009

Chitara noua sau CD-ul preferat? Empty
MesajSubiect: Re: Chitara noua sau CD-ul preferat?   Chitara noua sau CD-ul preferat? Icon_minitimeJoi Aug 27, 2009 3:32 am

Am intrat in magazin ducandu-ma spre raftul cu Cd-uri. Acolo am vazut-o pe Mira uitandu-se la un CD. M-am dus spre ea, insa m-am gandit ca poate n-ar trebui nestiind cum va vorbi, insa mi-am luat inima in dinti si m-am apropiat de ea, zicand:
-Buna Mira! Ce faci? am intrebat, vazand Cd-ul din mana ei. E super Cd-ul ala, il am si eu!
Sus In jos
Mirabela Mickford
Admin
Mirabela Mickford


Numarul mesajelor : 199
Puncte : 54039
Data de inscriere : 24/08/2009

Chitara noua sau CD-ul preferat? Empty
MesajSubiect: Re: Chitara noua sau CD-ul preferat?   Chitara noua sau CD-ul preferat? Icon_minitimeJoi Aug 27, 2009 1:06 pm

-Salut, Jessi, bine. Da, stiu ca e, il aveam si eu... Dar cred ca voi lua chitara. CD-ul il pot descarca si de pe internet. zambii, vorbiind cu un angajat de la magazin, ducand chitara la casa. Mira verifica pretul, scotandu-si portofelul cu sclipici albastru
Sus In jos
https://mfeacademy.forumgratuit.ro
Jessica

Jessica


Numarul mesajelor : 118
Puncte : 53932
Data de inscriere : 25/08/2009

Chitara noua sau CD-ul preferat? Empty
MesajSubiect: Re: Chitara noua sau CD-ul preferat?   Chitara noua sau CD-ul preferat? Icon_minitimeJoi Aug 27, 2009 7:58 pm

-Cum vrei. Si eu mi-as lua o chitara, dar in trupa mea noi cantam doar cu vocea. Adica nu cantam si la chitara sau tobe, pentru ca avem formatie in spate! am spus zambind. Dar poate am sa-mi iau una avand in vedere ca cea pe care o am acasa e cam veche! am sus indreptandu-ma spre locul unde se aflau chitarile.
-Hei Mira! Ce zici de asta? am intrebat aratand spre o chitara de culoare albastra.
Sus In jos
Mirabela Mickford
Admin
Mirabela Mickford


Numarul mesajelor : 199
Puncte : 54039
Data de inscriere : 24/08/2009

Chitara noua sau CD-ul preferat? Empty
MesajSubiect: Re: Chitara noua sau CD-ul preferat?   Chitara noua sau CD-ul preferat? Icon_minitimeJoi Aug 27, 2009 8:03 pm

-Nu e buna, are corzile usoare, si se rup imediat. ii spuse ea, iesind din magazin. Pa, pa! ii zise, bagand capul inapoi. Puse chitara in husa, si si-o puse pe umar, mergand catre Academie, care era foarte departe
Sus In jos
https://mfeacademy.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Chitara noua sau CD-ul preferat? Empty
MesajSubiect: Re: Chitara noua sau CD-ul preferat?   Chitara noua sau CD-ul preferat? Icon_minitime

Sus In jos
 
Chitara noua sau CD-ul preferat?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Academy M.F.E :: Inafara Academiei :: Mall-ul :: Magazine de muzica-
Mergi direct la: