Academy M.F.E
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Artistii numai au unde sa-si dezvolte calitatile, si daca iti plac toate aceste lucruri, acest forum e deschis pentru tine! Acest forum va da o sugestie: Faceti povestile intr-un mod spontan.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Clubul de rock

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Satoshi

Satoshi


Numarul mesajelor : 107
Puncte : 53927
Data de inscriere : 26/08/2009

Clubul de rock Empty
MesajSubiect: Clubul de rock   Clubul de rock Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 2:17 am

Aveam pur si simplu chef sa ies din casa. Nu prea imi placea sa ma plimb prin oras pentru ca vedeam acelesi lucruri banale si monotone. Am decis s a merg in clubul meu preferat. Am intrat, iar muzica rasuna in boxe. Se puteau simti vibratiile basuluic are iti cumprindeau inima si o faceau sa vibreze. Mirosul de fum era peste tot. NU suportam asta, dar in alt locu nu aveam unde sa merg. Cu fiecare pas icnepusem sa dau din cap si sa ma dezlantui.
Sus In jos
J.Giovanni
Admin
J.Giovanni


Numarul mesajelor : 96
Puncte : 53932
Data de inscriere : 24/08/2009

Clubul de rock Empty
MesajSubiect: Re: Clubul de rock   Clubul de rock Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 3:04 pm

Isi desfacu primi nasturi de la cravata.Tipic.Trebuia sa vina aici,caci in celelalte cluburi era patetic,dansai pe o muzica comerciala,pe langa cel de rock,era total diferit.Pasi in incapere.Ceva nu era neschimbat,cert.Mirosul fumului ai al alcool-ului.Ofta.Dar totusi muzica il facea sa ramana aici.Isi lua o simpla limonada,indrpetandu-si priivirle catre animatoare,patetic.Aceleasi tarfe de doi bani,ofta.
Sus In jos
Mirabela Mickford
Admin
Mirabela Mickford


Numarul mesajelor : 199
Puncte : 54039
Data de inscriere : 24/08/2009

Clubul de rock Empty
MesajSubiect: Re: Clubul de rock   Clubul de rock Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 3:50 pm

La Academie totul devenea monoton, asa ca Mira simtii nevoia sa iasa din casa, probabil sa si danseze. Pasi in club, indreptandu-si privirea spre animatoare. Ofta, enervata de lumea in care traia. Se aseza la bar, si isi comanda un suc de mere. Apoi privii spre boxe, asta da muzica normala. Inchise ochii, stimtind ritmul ca pe propriile miscari.
Sus In jos
https://mfeacademy.forumgratuit.ro
Satoshi

Satoshi


Numarul mesajelor : 107
Puncte : 53927
Data de inscriere : 26/08/2009

Clubul de rock Empty
MesajSubiect: Re: Clubul de rock   Clubul de rock Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 5:51 pm

Desi era mult alume in club, i-am putut observa pe Mira si Tylor. Le-am facut cu mana si m-am indreptat spre bar. Am comandat o bere si m-am asezat pe un scaun langa fata.
-Hei, i-am spus privind-o si zambind. Iti place atmosfera?
Sus In jos
Mirabela Mickford
Admin
Mirabela Mickford


Numarul mesajelor : 199
Puncte : 54039
Data de inscriere : 24/08/2009

Clubul de rock Empty
MesajSubiect: Re: Clubul de rock   Clubul de rock Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 5:57 pm

-Buna, logic ca da, adica, club, Mira, cuvintele astea merg amandoua. glumii ea, priviind-l. Isi trecu mana pe ochii, si desii era obisnuita cu reflectoarele puternice, acestea aveau culori tipatoare, ce-i placeau.
Sus In jos
https://mfeacademy.forumgratuit.ro
J.Giovanni
Admin
J.Giovanni


Numarul mesajelor : 96
Puncte : 53932
Data de inscriere : 24/08/2009

Clubul de rock Empty
MesajSubiect: Re: Clubul de rock   Clubul de rock Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 6:02 pm

Isi indrepta privirea catre tanar,dar ochii nu prea i se deslipeau de la animatoare,dar totusi,erau niste tarfe de doi lei care se invarteau pe o bara imbracate sumar,doar pentru bani,ce prostie.Cel putin asa gandea el.Isi indrepta privirile mai apoi catre Mirabela,figura ii era putin cunoscuta.
Sus In jos
Satoshi

Satoshi


Numarul mesajelor : 107
Puncte : 53927
Data de inscriere : 26/08/2009

Clubul de rock Empty
MesajSubiect: Re: Clubul de rock   Clubul de rock Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 6:17 pm

-Da... ma relaxez in asemena locuri. Parca muzica asta e ca... nus tiu cum sa-ti spun, dar cred ca intelegi.
Am luat o gura de bere si m-am strmbat. Nu prea imi placea alcoolul si incercam sa stau cat mai departe de el, dar uneori imi era imposibil.
Sus In jos
Evelline Clauzs
Admin
Evelline Clauzs


Leu Numarul mesajelor : 82
Puncte : 53924
Data de inscriere : 24/08/2009
Varsta : 27
Localizare : Intr-un pat din Bucuresti ><

Clubul de rock Empty
MesajSubiect: Re: Clubul de rock   Clubul de rock Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 6:20 pm

Intra cu pasi marunti in club,cu capul plecat si privirea-n pamant.Brusc,melodia care se difuza in boxe o facu sa-si ridice capul privind in jur.Ii parea destul de cunoscuta melodia,poate..prea cunoscuta.De fiecare data se simtea intimidata in asemenea locuri,insa din acel moment putea sa i se intample orice,pur si simplu simtea cum se dezlantuie..Incerca sa nu se mai lase intimidata,mergand drept inainte in timp ce persoanele din jurul sau se dadeau la o parte privindo ciudat.Patise ceva?Se facuse de ras,cumva?Nici macar ea nu stia,si totusi,ceilalti tot o fixau din priviri.
Inspira adanc,incercand sa-si faca totusi loc printre niste barbati,croindusi..sau cel putin incercand sa-si croiasca drum spre bar,de vreme cum nu putea sa treaca de acei barbati.
Sus In jos
Mirabela Mickford
Admin
Mirabela Mickford


Numarul mesajelor : 199
Puncte : 54039
Data de inscriere : 24/08/2009

Clubul de rock Empty
MesajSubiect: Re: Clubul de rock   Clubul de rock Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 6:21 pm

Aproba din cap, apoi il vazu pe Taylor. Sari de pe scaun, mergand spre el. Cand ajunse langa el, la o distanta la care se puteau auzii, Mira il saluta, zambiind larg.
-Si... Ce faci pe-aici?
Sus In jos
https://mfeacademy.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Clubul de rock Empty
MesajSubiect: Re: Clubul de rock   Clubul de rock Icon_minitime

Sus In jos
 
Clubul de rock
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Academy M.F.E :: Inafara Academiei :: Cluburi-
Mergi direct la: